Wizyta uczniów klasy IV b w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie

23 września 2021r. w literacką podróż do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie wybrali się uczniowie klasy IV b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie pod opieką pani Renaty Kowalcze i pani Izabeli Jaworskiej.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom pozytywnych wartości wynikających z czytania książek i zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Uczniowie poznali pracę bibliotekarza, zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek.

Panie bibliotekarki oprowadziły grupę po różnych pomieszczeniach biblioteki i pokazały między innymi: wypożyczalnię książek dla dorosłych, wypożyczalnię książek dla dzieci, magazyny, czytelnię oraz inne przepiękne sale, w których prowadzą lekcje z dziećmi i młodzieżą. Zapoznały uczniów z ciekawymi propozycjami książkowymi, pokazały różne formy i rodzaje książek - od trójwymiarowych po audiobooki.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu ,, Akademii Pana Kleksa” i zainspirowani lekturą wykonali przepiękne prace plastyczne.

28-09-2021, G K