Wizyta Biskupa Edwarda Frankowskiego

Przychodzisz do nas jako Apostoł XXI wieku, który wezwanie Chrystusa - „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” - uczynił treścią swojego życia. Słowa te przywiodły Cię dzisiaj do nas, do dzieci które kochają Jezusa i chcą Go coraz lepiej poznać - tymi słowami powitaliśmy w progach naszej szkoły 20 października 2017 roku dostojnego gościa, Jego Ekscelencję ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego.

Uroczystość spotkania otworzył Pan Dyrektor Robert Kufel serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie wręczając ks. Biskupowi kwiaty. Po czym odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez katechetkę W. Baracz oraz Panią B. Chodurek. Biskup, dziękując za możliwość spotkania się w naszej szkole podziękował wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Zwracając się do uczniów, Biskup życzył im, aby swoje życie kształtowali według biblijnej zasady „Zło dobrem zwyciężaj!” Pamiętajcie – mówił - „Najpierw trzeba czynić to co konieczne – to spełnianie obowiązków, potem to co pożyteczne, a na końcu to, co przyjemne”. Na zakończenie wizyty Jego Ekscelencja ks. Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Ostatnim punktem odwiedzin zacnego gościa było spotkanie z nauczycielami i pracownikami obsługi. Było to wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie w życiu naszej Szkoły.

22-02-2018, G K