Wirtualne laboratorium

Uczniowie naszej szkoły mogli doświadczyć na ostatnich zajęciach chemii prawdziwych lekcji przyszłości. Wszystko dzięki wirtualnemu laboratorium Empiriusz. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkole. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło i sprzęt laboratoryjny, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów. Zarówno uczniowie obecnej siódmej jak i ósmej klasy mieli możliwość skorzystania z tego sprzętu. Uczniowie korzystając z gogli i kontrolerów przeprowadzali wirtualnie doświadczenia zgodnie z instrukcją. Pozostali uczniowie w tym czasie obserwowali to ćwiczenie na tablicy interaktywnej. Na koniec wspólnie rozwiązywali test podsumowujący obejrzane doświadczenie. Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Teraz nowoczesne metody edukowania wchodzą także do naszej szkoły.

29-03-2022, G K