Udział w warsztatach

Uczniowie z VIIa pod opieką pani Marzeny Winiarskiej, Beaty Wołowiec i Doroty Nowak uczestniczyli w warsztatach branżowych: Sprawdź się w zawodzie – popracuj z nami w ramach 14 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Złap za stery do swojej kariery.

Inspirujące spotkanie odbyło sie 20 października w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Uczniowie mogli poznać specyfikę zawodu stolarza, w którą wprowadził nauczyciel praktycznej nauki zawodu - pan Piotr Kawalec wraz z uczniami z Centrum Kształcenia Praktycznego.

Uczniowie podczas spotkania uzyskali informacje dotyczące kierunków kształcenia w tej szkole. Prowadzący warsztaty zwrócili uwagę na ścieżkę kariery w wyżej wspomnianej branży stolarskiej. Zapoznali także zaciekawionych słuchaczy z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju zawodowego. Tematy rozmowy dotyczyły także kwestii przyszłego zatrudnienia oraz prowadzenia własnej działalności.

Miłą niespodzianką dla naszych podopiecznych była szansa sprawdzenia swoich umiejętności podczas prawdziwych warsztatów stolarskich. Możliwość zajęć praktycznych spotkała się z wielkim entuzjazmem siódmoklasistów.

Wizyta w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie udowodniła, że młodzież potrzebuje zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Wspaniale, gdy młody człowiek ma sposobność konfrontacji wyobrażenia o zawodzie z rzeczywistością, co miało miejsce podczas naszych warsztatów.

Beata Wołowiec

03-11-2022, G K