Uczymy się przez działanie

01.10.2021r. uczniowie klasy IV a i IV b pojechali do kina ,,Impresja” w Połańcu na film pt.: ,,Lassie, wróć!”. Film dostarczył oglądającym wielu wzruszeń. Uczniowie poznali historię najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla.

Następnie wyruszyliśmy na Kopiec Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Tam uczniowie klasy IV b wygłosili referaty przybliżające uczestnikom wycieczki postać Tadeusza Kościuszki, historię powstania Kopca Kościuszki jak również wydarzenia historyczne związane z osobą tego wielkiego patrioty.

Idąc dalej, widzieliśmy płynącą nieopodal rzekę Wisłę oraz Elektrownię Połaniec.

Wycieczkę naszą należy zaliczyć do bardzo pouczających, bo dzięki niej staliśmy się bardziej wrażliwi na cierpienie zwierząt, poznaliśmy historię naszego regionu i historię naszej ojczyzny - Polski.

Uczniami na wycieczce opiekowały się panie: Renata Kowalcze, Renata Biesiada, Izabela Jaworska.

więcej zdjęć...

05-10-2021, G K