Uczniowie klasy VB w odwiedzinach u Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

28 września 2022 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Oblęgorka.

Naszym celem było zwiedzanie Muzeum im. Henryka Sienkiewicza oraz udział w lekcji muzealnej.

Przepiękny XIX wieczny Dworek wraz z majątkiem został podarowany pisarzowi przez społeczeństwo polskie z okazji 25 lat pracy literackiej. W tym wyjątkowym miejscu z inicjatywy dzieci pisarza powstało Muzeum Pamiątek.

Mieliśmy możliwość przebywać w pomieszczeniach, w których Henryk Sienkiewicz spędzał czas: gabinecie, salonie, jadalni, palarni oraz sypialni. Podziwialiśmy przedmioty, meble, obrazy otaczające niegdyś pisarza.

Uzupełnieniem zwiedzania była lekcja muzealna, na której poznaliśmy ciekawostki, anegdoty z życia Henryka Sienkiewicza oraz dzieje jego rodziny.

Byliśmy też w kinie Helios i obejrzeliśmy film pt.: ,,Mój przyjaciel lew”.

Renata Kowalcze

więcej zdjęć w galerii...

02-10-2022, G K