Szkolne webinarium kreatywnego pisania dla uczniów

12 września 2022 roku odbyło się ogólnopolskie webinarium dla uczniów w wieku od 7 do 20 lat pt. Kreatywne pisanie z Loesje: Jak pobudzić wyobraźnię? Wydarzenie zgromadziło przed ekranami także uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie z klas siódmych i ósmych.

Ta wyjątkowa lekcja, poprowadzona przez zewnętrznego eksperta, była wspólnym oglądaniem wykładu na temat tworzenia ciekawych tekstów, a także dawała możliwość wzięcia udziału w warsztatach kreatywnego pisania.

Kreatywne pisanie metodą Loesje ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczności języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł.

Warsztaty pozwoliły wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudziły wyobraźnię i uruchomiły twórcze myślenie.

Loesje bazują na pracy grupowej oraz poddającej się modyfikacjom metodologii, stąd można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do potrzeb grup w różnym wieku.

Dorota Bajur-Krawiecka

15-09-2022, G K