Szkolne Dni Matematyki

Głównym celem było ukazanie i uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa.

W klasach IV-VIII prowadzono działania, których mottem przewodnim było: „Zawsze w życiu ten się odnajdzie, kto się w świecie matmy znajdzie”.

W klasach IV i V uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne oraz budowali krzyżówki i tworzyli wierszyki matematyczne. Klasy szóste wykonywały hafty matematyczne polegające na tworzeniu za pomocą igły i nitki przekątnych w wielokątach foremnych. Klasy siódme zmagały się z prawem Archimedesa w praktyce, a klasy ósme z rozwiązywaniem próbnych arkuszy egzaminacyjnych.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkurencjach matematycznych w ramach Szkolnych Dni Matematyki bardzo dziękujemy i gratulujemy zainteresowania "Królową Nauk"!

Każdy uczeń, który wziął udział w projekcie i przygotował prezentację, pracę, ciekawą krzyżówkę, poprawnie rozwiązany arkusz zadań egzaminacyjnych, czy też wspaniale wykonane zagadki matematyczne, jak również ułożył wierszyk matematyczny otrzymał ocenę celującą za wykonanie dodatkowej pracy.

Uczniowie nagrodzeni:

Klasy IV - V