SUKCES MŁODYCH SZCZYPIORNISTÓW

W dniach 6 - 8 grudnia 2019 roku w Kielcach odbył się XX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Kielce.

Młodzi szczypiorniści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, grając w trzech halach kieleckich szkół. Łącznie w turnieju wzięło udział 56 zespołów i 900 uczestników.

W roczniku 2009 zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 ze Staszowa zajęli drugie miejsce ustępując jedynie szkole nr 39 z Kielc. Staszowską „Trójkę” pod przewodnictwem trenera Bogdana Rogozińskiego reprezentowała trzynastoosobowa drużyna w składzie:

• Jakub Gajewski
  • Bartosz Borycki
  • Aleks Żyła
  • Daniel Suroń
  • Tymon Majewski
  • Tomasz Mazurkiewicz
  • Filip Opala
  • Jakub Opala
  • Bartłomiej Dziedzic
  • Wiktor Nowosiński
  • Bartłomiej Krasa
  • Miłosz Jakubik
  • Michał Podyma.

Należy zaznaczyć, iż w staszowskiej drużynie znalazł się najlepszy bramkarz turnieju – Bartłomiej Dziedzic. Natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Aleks Żyła.

Puchar dla całej reprezentacji z „trójki” wręczył Sławomir Szmal – zawodnik Vive Tauron Kielce, reprezentant kraju.

17-12-2019, G K