„Sprzątanie Świata”

12.04.2017r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budzenie odpowiedzialności dzieci za środowisko naturalne, kreowanie właściwych postaw ekologicznych, poszanowania zasobów naturalnych oraz promowanie racjonalnej gospodarki odpadami, począwszy od ich tworzenia, poprzez selektywną zbiórkę i recykling.

Wszyscy uczniowie klas IV – VI zaopatrzeni w worki, jednorazowe rękawice oraz silną motywację, wyruszyli w teren. Każda z klas miała wyznaczony rejon, który został dokładnie uprzątnięty z zalegających śmieci. Klasy szóste teren przy Tesco i osiedle przy szkole, klasy piąte teren wokół Orlika, klasy czwarte las za obwodnicą. Niestety większość śmieci to efekt niefrasobliwości dorosłych – butelki szklane i plastikowe, opakowania po środkach czystości, reklamówki, naczynia jednorazowe… Dzieci z poświęceniem wyciągały z rowów i zarośli śmieci, które szpeciły teren i wpływały niekorzystnie na wodę, glebę oraz były zagrożeniem dla zwierząt. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach.

Czynny udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątania Świata” przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Renata Biesiada

23-04-2017, G K