Śniadanie Mistrzyń – sport jest kobietą

18 października przedstawicielki naszej szkoły, uczennice klas VI-VIII, miały okazję uczestniczyć w II części projektu edukacyjnego Otylii Jędrzejczak. W hali OSiR odbyło się spotkanie nie tylko z wybitną pływaczką, ale również z innymi mistrzyniami sportu: instruktorką fitness Klaudią Koźbiał, byłą biathlonistką Weroniką Nowakowską, wielokrotną medalistką letnich igrzysk paraolimpijskich Joanną Mendak, byłą koszykarką Patrycją Czepiec-Golańską. Spotkanie mistrzyń poprowadziła dziennikarka sportowa Polsatu Aleksandra Szutenberg. Młodzież wzięła udział w wykładach motywacyjnych oraz rozmowach z kobietami sportu. Głównym celem poniedziałkowego spotkania było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Tematem wiodącym dyskusji było uzależnienie od nowoczesnych technologii i ich wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną, w tym omawiano kwestie dotyczące wpływu mediów społecznościowych na poczucie własnej wartości, samoocenę i samoakceptację. Uczestnicy, poza udziałem w spotkaniach, otrzymali gadżety z cytatami motywacyjnymi, aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach poprowadzonych przez instruktorkę fitness Klaudię Koźbiał.

Przygotowaniem i obsługą wydarzenia zajęła się również 12-osobowa grupa naszych wolontariuszy. Połączenie pracy z możliwością uczestnictwa w prowadzonych spotkaniach było niecodziennym doświadczeniem.

Beata Wójcik

24-10-2021, G K