Rywalizacja o tytuł Mistrza Powiatu

Uczennice i uczniowie klas V rywalizowali w zawodach w mini piłce ręcznej o tytuł Mistrza Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS.

W dniach 08-09.03.2017 roku rozegrały się Powiatowe Mistrzostwa w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Szkolnych SZS.

08.03.2017 roku przyjęliśmy w hali OSiR w Staszowie drużyny dziewcząt z Sichowa, Oleśnicy i Jurkowic. W wyniku rozegranych spotkań uczennice klas V naszej szkoły zwyciężyły ze starszymi koleżankami zajmując pierwsze miejsce przed Sichowem, Jurkowicami i Oleśnicą.

09.03.2017 roku mecze rozegrali chłopcy. Zawody odbyły się w Czajkowie. Do zmagań przystąpiło 6 drużyn ze: Staszowa, Czajkowa, Bogorii, Osieka, Jurkowic, Sichowa. W związku z ilością drużyn podzielono uczestników na dwie grupy. W wyniku losowania w fazie grupowej rozegrali między sobą mecze:

Grupa I: PSP nr 3 ze Staszowa, SP z Czajkowa, SP z Sichowa

Grupa II: SP z Osieka, SP z Jurkowic, SP z Bogorii.

W wyniku eliminacji zajęliśmy w grupie II miejsce i rozegraliśmy zwycięski mecz ze SP z Jurkowic o III miejsce w zawodach. Ostatecznie zawody wygrali uczniowie z SP w Czajkowie, drugie miejsce zajęła SP w Osieku, trzecie miejsce SP nr 3 w Staszowie, czwarte miejsce SP w Jurkowicach, piąte miejsce SP w Sichowie, szóste SP z Bogorii. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VA.

Drużyny dziewcząt i chłopców wystąpiły w składach:

Dziewczęta: BILSKA WERONIKA, LIS WERONIKA, KOWALSKA MAŁGORZATA, FRANK MAJA, ROZEGNAŁ KATARZYNA, NAHAJCZUK JULIA, MADEJ ZUZANNA, WALCZYK DARIA, WOŁCZYŃSKA OLIWIA.

Chłopcy: CUBER KACPER, HAWRYLUK KACPER, NOWAK WOJCIECH, KOWOLIK ALEKS, MIKULA ŁUKASZ, JANICKI KACPER, KOPACZ JAKUB, ROŻEK MATEUSZ, NIEKURZAK KONRAD, SKRZYPEK BARTŁOMIEJ, SKRZYPEK PAWEŁ, SKÓRSKI SEBASTIAN.

13-03-2017, G K