Rosnę zdrowo

Po takim hasłem odbyły się tegoroczne Szkolne Dni Profilaktyki, wpisując się tym samym w ogólnopolską kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie realizowali zadania kampanii uczestnicząc w zajęciach wychowawczo - profilaktycznych prowadzonych przez wychowawców, z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych ZTU. Ponadto każdy zespół klasowy spotkał się z zaproszonym gościem. Na zajęciach uczniowie wzbogacali swoją wiedzę i dyskutowali na temat zdrowego stylu życia (zdrowego odżywiania, roli aktywności ruchowej, konsekwencji stosowania napojów energetyzujących oraz używek – papierosów, alkoholu). Wśród gości znaleźli się: pani D. Wojnarowska przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, pani A. Porębska – dietetyk, przedstawiciel Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie, panie E. Raczyńska i D. Wójcik z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Staszowie, pan A. Łysoń Centrum Edukacji „Maritus” z Mielca. Dodatkowo społeczność szkolna miała możliwość wysłuchania wywiadu z psychologiem szkolnym na temat dbałości o samopoczucie psychiczne. Chętni uczniowie korzystali z aktywnych przerw przy muzyce, wzięli także udział w konkursach plastycznych w ramach kampanii ZTU. Uzupełnieniem różnych form działań wychowawczo - profilaktycznych były gazetki edukacyjne wykonane przez uczniów oraz stosowna dekoracja szkoły przypominająca o ważności realizowanych treści. Mamy nadzieję, że podjęte działania przełożą się na codzienne decyzje młodzieży dotyczące dbałości o swoje zdrowie. Wiemy, iż już niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie dotyczące zmiany swojego sposobu odżywiania. Życzymy im wytrwałości w utrzymaniu podjętej decyzji.

10-05-2023, G K