Realizujemy projekt „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”

Wolontariusze naszej szkoły przystąpili do międzyszkolnego projektu, którego założeniem jest podjęcie wspólnych działań przez 6 kół wolontariatu działających na terenie staszowskich szkół (3 podstawowych i 3 ponadpodstawowych). Celem projektu jest powstanie Bazy Staszowskiego Wolontariatu, czyli miejsca, które będzie koordynowało działania wolontaryjne na terenie naszego miasta. Projekt jest sfinansowany przez NIW- CRSO

Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Liderzy wolontariatu (5 przedstawicieli z każdej szkoły), przygotowując się do wspólnych działań, przeszli szkolenia z informatykiem, prawnikiem, psychologiem, specjalistą od matrycy projektowej. Teraz będą przygotowywali i realizowali swoje małe projekty.

15 marca wolontariusze uczestniczyli w pierwszym projekcie o charakterze ekologicznym, przygotowanym z okazji Dnia Ziemi, przez liderów ZPO – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki, pod hasłem „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych, sadzenie drzew”. W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu z ornitologiem, zawieszono 22 budki lęgowe dla sikor i szpaków. Każda szkoła otrzymała również budkę lęgową, aby ją zawiesić na swoim terenie. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym p.t. „Ptaki naszej okolicy”. Już wkrótce będziemy uczestniczyli w II części projektu ekologicznego.

17-03-2022, G K