„Razem możemy więcej”

Czy naprawdę tak jest, że zintegrowana grupa, klasa ma w sobie wielki potencjał? Jaka jest atmosfera w zintegrowanym zespole? Na co możemy liczyć? A co się dzieje, gdy jest brak integracji? Nad odpowiedziami na te i podobne pytania uczniowie zastanawiali się w czasie trwania Szkolnego Tygodnia Życzliwości. Rozpoczęła go audycja radiowa w wykonaniu członków SU i SzKW. Praca w grupach na lekcjach z wychowawcą, pedagogiem szkolnym była okazją do udzielania odpowiedzi na kluczowe pytania, wymiany poglądów na tak ważny dla każdego członka zespołu problem integracji klasowej. Wykonane przez uczniów mapki myśli jednoznacznie wskazywały na wielką wartość bycia razem, w zgodzie, we wzajemnym szacunku. Uczniowie twierdzili, iż łatwiej wtedy o dobre samopoczucie oraz uzyskanie pomocy i wsparcia.

Dowodem na to, że razem można więcej był zorganizowany z powodzeniem kiermasz charytatywny dla 5-miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa. Przyniesione przez uczniów gry, książki i zabawki znalazły swoich drugich właścicieli, a wpłacane pieniążki szybko zapełniły puszkę. Nasz wspólny cel, czyli pomoc malutkiej Idze, został osiągnięty. Zebrana kwota 1565,31 zł została wpłacona na leczenie dziewczynki.

Przez cały tydzień o dobrym samopoczuciu przypominała uczniom dekoracja szkoły - żółte buźki będące od lat symbolem naszych obchodów oraz gazetki tematyczne. Sami uczniowie również zadbali o swój radosny wizerunek. Było słonecznie, wesoło i przede wszystkim zgodnie. Mamy nadzieje, że działania podjęte przez poszczególne zespoły przełożą się na wzmocnienie klasowych integracji.

14-12-2021, G K