Próbna ewakuacja szkoły

Dnia 21 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.

Głównym celem ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zachowując środki bezpieczeństwa opuścili budynek szkoły udając się na miejsce zbiórki. Nauczyciele złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację – panu Wicedyrektorowi Wiesławowi Grosickiemu, gdzie okazało się, że wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować, bezpiecznie opuszczając szkołę.

Po zakończonym alarmie zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych.

Wszyscy w spokoju wykonali zadanie próbnej ewakuacji.

Cała ewakuacja została przeprowadzona szybko i sprawnie.

03-11-2022, G K