POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „JÓZEF WYBICKI I JEGO EPOKA” - WYNIKI

Podczas Tygodnia Kultury Języka uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI zostali zaproszeni przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Staszowie do udziału w powiatowym konkursie plastycznym – „Józef Wybicki i jego epoka”. Konkurs został zorganizowany z okazji XXX TKJ oraz uchwalenia przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Józefa Wybickiego. Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów świadomości patriotycznej oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej. Jury przyznało trzy miejsca główne oraz dwa wyróżnienia. Uczennica naszej szkoły Nikola Kostępska zajęła w konkursie II miejsce, a Emilia Maruszak zdobyła wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczenie nagród odbyło się 5 kwietnia 2022r. w bibliotece szkolnej. Pokonkursową wystawę prac można oglądać w siedzibie staszowskiej Filii PBW w Kielcach. Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za podjęcie trudu reprezentowania naszej szkoły w konkursie.

Ewa Sinkowska

12-04-2022, G K