Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Staszowie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VI Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 pani Ewa Rzepecka witając przybyłych na akademię gości.

Galę zaszczycili swoją obecnością: Wiceburmistrz Staszowa pani Ewa Kondek, radni - pan Tomasz Otrębski, pan Zdzisław Rożek, pan Bonifacy Wojciechowski, ksiądz kanonik Edward Zieliński, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Banaś, Zastępca Przewodniczącej pani Monika Roszczypała oraz Dyrektorzy i przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji oświatowych, zakładów pracy.

Pani Dyrektor przedstawiła osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/ 2017. Podziękowała za współpracę pani Wiceburmistrz Staszowa Ewie Kondek, radnym, Radzie Rodziców, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Następnie głos zabrała Wiceburmistrz Staszowa pani Ewa Kondek, dziękując uczniom, dyrekcji i nauczycielom za pracę i naukę, jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Banaś na ręce pani dyrektor i wszystkich wychowawców złożyła kwiaty, jako dowód wdzięczności za całoroczną pracę.

Na początku uroczystości wyróżniono uczniów klas I – III, po nich nagrodzono uczniów klas IV - VI. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe.

Dwie uczennice z najwyższą średnią ocen w nauce - Karolina Mroczek z klasy VIA i Maja Maruszewska z klasy VB - otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Nagrodzono też finalistów konkursu przyrodniczego - Lilianę Wieczorek, Kacpra Korycińskiego oraz finalistkę konkursu matematycznego - Karolinę Mroczek.

Nagrodę otrzymała również Oliwia Wołczyńska, wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,To co ważne. Mój głos w sprawie wartości”.

Nie zabrakło nagród dla wyróżniających się w roku szkolnym 2016/2017 sportowców.

Cała klasa IVA została uhonorowana pucharem za największą ilość zebranych nakrętek.

Wyróżnionych uczniów nagradzali: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 pani Ewa Rzepecka, Wiceburmistrz Staszowa pani Ewa Kondek, Przewodnicząca Rady Rodziców, Radni.

Uczniowie odwdzięczyli się wychowawcom oraz nauczycielom, żegnając ich przygotowanym przez siebie programem artystycznym.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadziły panie: Marzena Winiarska i Joanna Grzybowska.

Na zakończenie uroczystości głos ponownie zabrała pani Dyrektor Ewa Rzepecka, która pogratulowała uczniom wyników, życzyła wszystkim udanego wypoczynku oraz spokojnych wakacji.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

więcej zdjęć w galerii...

26-06-2017, G K