Wycieczka do Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim

17 maja 2023 r. uczniowie klasy V b i VII a wybrali się na wycieczkę szkolną do Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę.

Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje ludzkie ciało. Obejrzeli wystawę, na którą składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych przedstawiających pięć czynności życiowych człowieka – oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie. Mogli wszystkiego dotknąć, sprawdzić i doświadczyć. Zobaczyli jak zachowuje się szkielet ludzki w czasie jazdy na rowerze, jak działa przewód pokarmowy, jaką pojemność mają płuca, sprawdzili jak przepływa krew w żyłach, zmierzyli przyspieszenie na bieżni. Odwiedzili stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny. Każdy znalazł coś dla siebie. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom gry i układanki logiczne.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Renata Kowalcze, Marzena Winiarska, Izabela Jaworska.

29-06-2023, G K