Wycieczka do Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach

W dniu 15 marca 2023r. uczniowie klas VB, VIA, VII A wyjechali na wycieczkę do Radia Kielce i do Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach. https://cempolska.pl/

Przygodę z radiem uczniowie zaczęli od poznania współczesnego radia.

Uczniowie obserwowali pracę dziennikarzy, realizatorów tworzących program „na żywo”, poznawali technikę radiową. Następnie przeszli do budynku, gdzie mieści się Centrum Edukacji Medialnej w którym poznali historię mediów, uczyli się rozpoznawać gatunki medialne oraz metody obrony przed manipulacją. Uczniowie próbowali swoich sił jako dziennikarze. Kulminacyjna część wystawy poświęcona była fake newsom. W niej odwiedzający mogli naocznie przekonać się, jak niewiele trzeba, by stworzyć wprowadzający w błąd przekaz.

Wyjazd oraz wspólne zajęcia pozwoliły uczniom nie tylko doskonale się bawić, ale dostarczyły wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Nasi uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Teresa Garbacka, Marzena Winiarska, Renata Kowalcze i Izabela Jaworska.

19-04-2023, G K