Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie

Z wielką przyjemnością członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w wydarzeniu ekologicznym zorganizowanym 22 września z okazji Dnia Bez Samochodu. Gospodarzami wydarzenia byli wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” przygotowali event pod hasłem „I EKO I LOGICZNIE”, czyli ekologia na co dzień w szkole, w domu i w pracy. Młodzież z przygotowanymi plakatami wzięła udział w happeningu ulicami miasta. W hali sportowej LO obejrzała prezentację przygotowaną przez starszych kolegów „Wspólnie dbajmy o nasze staszowskie środowisko”, z zainteresowaniem wysłuchała wykładu przedstawiciela ZGOK z Rzędowa. Następnie nasi przedstawiciele wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej. Ważnym dopełnieniem eventu był wieczorny seans filmowy z ekologicznym przesłaniem. Z wielkim zainteresowaniem poznaliśmy historię ducha drzewa „Loraxa”. Dziękujemy za możliwość udziału we wspólnym wydarzeniu.

Opiekun SZKW

28-09-2022, G K