Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Staszowie odbyło się uroczyste Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.

Z tej okazji, po uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Barbary, w pięknie udekorowanej hali OSIR, spotkali się przybyli na uroczystość przedstawiciele władz: Poseł na Sejm RP pan Marek Kwitek, Wicewojewoda pan Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik, Starosta Staszowski pan Michał Skotnicki, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów pan Leszek Kopeć, Wiceburmistrz pani Ewa Kondek, Radni, Dyrektorzy placówek oświatowych, duchowieństwo, przedstawiciele związków zawodowych, przedstawiciele szkół, przedszkoli, instytucji i zakładów pracy, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 Ewa Rzepecka przywitała wszystkich zebranych.

Następnie głos zabrali gospodarze uroczystości: pan Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz pan Leszek Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów. Po nich, ciepłe słowa do zgromadzonych skierował pan Andrzej Bętkowski - Wicewojewoda Świętokrzyski i Poseł na Sejm RP pan Marek Kwitek.

Po przemówieniach Świętokrzyski Kurator Oświaty wręczył uczniom nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018, natomiast pan Burmistrz Leszek Kopeć wręczy listy gratulacyjne i upominki laureatom i opiekunom konkursów przedmiotowych z terenu miasta i gminy Staszów, uhonorował też uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Filip Głodo – laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz Natalia Kufel – laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego i przedstawicielka uczniów PSP Nr 3, której średnia była najwyższa w szkole i gminie, wyniosła 5,85.

Po wręczeniu nagród ponownie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Rzepecka, która podziękowała władzom za zorganizowanie uroczystości w murach Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 i zaprosiła publiczność do obejrzenia bajki muzycznej pt. „Kopciuszek inaczej”, którą przygotowała młodzież naszej szkoły. Finałowym punktem uroczystości był polonez.

Na koniec Pani Dyrektor Ewa Rzepecka ogłosiła rok szkolny 2017/2018 za zamknięty, tym samym rozpoczęły się upragnione przez uczniów wakacje.

więcej zdjęć w galerii...

27-06-2018, G K