WIZYTA W BIBLIOTECE

W dniu 2 marca br. uczniowie klasy I b odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie. Celem spotkania było rozwijanie u uczniów zainteresowań czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili działy biblioteki, wysłuchali fragmentu książki Mikołajek, obejrzeli bajkę o Bolku i Lolku, rozmawiali na temat znanych książek oraz rozwiązywali quizy i zagadki literackie.

Na koniec zajęć dzieci wykonały zakładki do książek.

Uczniowie bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Wychowawca klasy I b

Małgorzata Cisak