Warsztaty muzyczne

W dniu 31 .05.2022 roku klasa III b wraz z nauczycielami Małgorzatą Cisak i Beatą Wołowiec była w ramach realizowania projektu „z Kulturą mi do twarzy” w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na warsztatach muzycznych „W magicznym świecie dźwięków”. Warsztaty przygotowali nauczyciele z Zespołu Szkół w Staszowie pan Andrzej Stawiński, Wiesław Mikus i Grzegorz Sołtysiak wraz z uczniami z zespołu muzycznego „Staszicówka Endriu Band”. Dzieci poznały instrumenty muzyczne: dęte, klawiszowe, perkusyjne i strunowe, oraz ich brzmienie. Miały możliwość samodzielnie pograć na wybranych przez siebie instrumentach co sprawiło im dużo radości. Na koniec warsztatów zespół muzyczny zagrał utwór, przy którym dzieci się świetnie bawiły. Wróciły do szkoły z pamiątkowym upominkiem przygotowanym przez opiekuna zespołu muzycznego pana Andrzeja Stawińskiego. Spotkanie wywarło na dzieciach bardzo duże wrażenie, które pozostanie na długo w ich pamięci.

02-06-2022, G K