Wakacje czas zacząć !!!

Szanowni Państwo!

Rok Szkolny 2020/2021 właśnie się zakończył. Po trudach wielomiesięcznego nauczania zdalnego, powróciliśmy do szkoły, by podsumować i zakończyć całoroczną pracę, a także by z rąk swoich wychowawców otrzymać świadectwa.

Cieszymy się, że PSP nr 3 w Staszowie sprostała trudom nauczania zdalnego, gdyż proces kształcenia przebiegał bez większych zakłóceń i zrealizowano podstawy programowe ze wszystkich przedmiotów. Współpraca szkoły z rodzicami była ustawiczna i dzięki sprawnej komunikacji udawało się sprawnie rozwiązywać problemy i rozwiewać wątpliwości.

Szanowni Państwo, mijający rok nie należał do najłatwiejszych, zarówno dla nauczycieli, jak i naszych uczniów. Całe grono pedagogiczne dokładało wszelkich starań, by nie tylko należycie realizować materiał nauczania, ale także wychowywać i kształtować postawy i wartości wynikające z polityki oświatowej państwa.

Dyrekcja, nauczyciele, pedagog zwracali szczególną uwagę na stan emocjonalny i samopoczucie uczniów podczas lekcji i zajęć prowadzonych online. Świadomi problemów wynikających z trwania pandemii, prowadziliśmy profilaktykę, ukierunkowaną na poprawę zdrowia i samopoczucia naszych wychowanków.

Biblioteka szkolna, mimo utrudnień, prężnie realizowała wszystkie punkty swojej działalności,
m. in. organizację konkursów czytelniczych, plastycznych i artystycznych, w których chętnie brali udział nasi uczniowie. Wszystkie działania miały na celu stworzenie poczucia normalności wśród uczniów
i odwrócenia uwagi od chaosu związanego z pandemią.

Po powrocie do szkoły, w ostatnich dniach maja bieżącego roku, staraliśmy się przywrócić zwyczajowe funkcjonowanie szkoły. Zależało nam na ponownej integracji całej społeczności. Udało się w tym krótkim czasie zorganizować szereg wyjść i wycieczek klasowych. Organizowano spotkania z zaproszonymi gośćmi, których celem była szeroko rozumiana profilaktyka, związana ze zdrowym odżywianiem i bezpiecznymi wakacjami. Uważam, że mimo krótkiego czasu, udało się zjednoczyć społeczność szkolną i sprawić,
że powrót we wrześniu będzie zjawiskiem naturalnym, niepowodującym sytuacji stresowych u naszych podopiecznych. Bardzo dziękuję nauczycielom, że stanęli na wysokości zadania i pełni zaangażowania,
z energią, krzewili wśród uczniów poczucie wspólnoty przez cały rok, a zwłaszcza w ostatnim miesiącu.

Szanowni Państwo wydarzenia ostatnich miesięcy nauczyły nas, że nie jesteśmy przewidzieć, co przyniesie życie. Te same wydarzenia pokazały także, co mówię z dumą, jaką placówką jest PSP nr 3 w Staszowie. Wykazaliśmy się Drodzy Państwo kreatywnością i pełnym profesjonalizmem, co dla Państwa jako rodziców, jest potwierdzeniem, że powierzacie swoje pociechy właściwym ludziom. Dziękuję moim nauczycielom
i pracownikom szkoły za prezentowanie postawy człowieka niezłomnego. Człowieka, który nie poddaje się
i stawia czoła trudnościom. Dziękuję za pracę, którą Państwo włożyli, za samokształcenie, za poszukiwanie nowych rozwiązań.

Życzę Wszystkim Państwu, Uczniom i Nauczycielom udanych wakacji. Życzę spokoju, udanego wypoczynku i przede wszystkim zdrowia.

mgr Ewa Rzepecka

Publicznej Szkoły Podstawowej