Uczniowie klasy VIIa na dwudniowej wycieczce w Warszawie

W dniach 30 września – 1 października odbył się długo wyczekiwany wyjazd klasowy, który był wspaniałą okazją, by po czasie nauki zdalnej, spędzić w jesiennej scenerii stolicy niezapomniany czas w gronie rówieśników.

Maksymalnie wypełniony program wycieczki, obejmował liczne atrakcje Warszawy. Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury,
czy monumentalny Stadion Narodowy, to tylko niektóre z miejsc odwiedzonych przez uczniów staszowskiej ,,Trójki”.

Mimo, iż Warszawa przywitała nas ciepłym, jesiennym deszczem, to spacer ulicami Krakowskiego Przedmieścia był urokliwy i wzbogacił wiedzę historyczną młodzieży. Pani przewodnik podczas spaceru niezwykle ciekawie opowiadała o życiu Chopina, czy Marszałka Piłsudskiego w Belwederze. Zapoznała nas
z najpiękniejszymi zakątkami Łazienek Królewskich, spowitych, o tej porze roku, jesiennym dywanem różnokolorowych liści. Udaliśmy się także pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję obserwować uroczystą zmianę warty.

Wycieczka to najlepszy sposób, by twórczo spędzić czas, a Warszawa i jej niesamowita, tragiczna historia jest idealnym na to miejscem.

więcej zdjęć...

06-10-2021, G K