Szkolne Dni Matematyki

Jak co roku w naszej szkole w dniach 21-22 marca odbyły się Szkolne Dni Matematyki pod hasłem „Wiosna z matematyką”.

Dni matematyki były kierowane do wszystkich uczniów! Nawet do tych (a może przede wszystkim), którzy stronią od matematyki. Świętujemy je po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego trudnego przedmiotu i pokazać jego jasną stronę.

Głównym celem Dni Matematyki, jest zrozumienie i docenienie roli, jaką matematyka odgrywa we współczesnym świecie, a zwłaszcza w nauce, przyrodzie, technice i kulturze. Matematyka jest dziś ukryta we wszystkich aspektach codziennego życia, ale na ogół ukryta jest tak głęboko, że większość ludzi w ogóle nie uświadamia sobie, że to właśnie ona leży u podstaw wielu zjawisk, odkryć i wynalazków.

Podczas Szkolnych Dni Matematyki uczniowie brali udział w licznych konkursach matematycznych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami, ocenami celującymi i bardzo dobrymi z matematyki oraz voucherami zwalniającymi z odpowiedzi z matematyki.

12-04-2022, G K