ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY IB

Dnia 13 października br. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas I. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować szereg zdobytych dotychczas w szkole wiadomości i umiejętności, m.in. udzielali odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań i zagadek, zaliczali test sprawności ruchowej oraz musieli podjąć się wypicia napoju mądrości przygotowanego z soku cytryny. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było przyrzeczenie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor, dotykając kolorowym ołówkiem ramion dzieci. Tym akcentem pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie. Zwieńczeniem tego ważnego momentu było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów, medali oraz legitymacji szkolnych.

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IB. Dzieci z uśmiechem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pani dyrektor złożyła najmłodszym uczniom naszej szkoły życzenia wielu sukcesów w nauce.

Po skończonej uroczystości nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

03-11-2021, G K