Próbna ewakuacja

W dniu 24 września 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie przeprowadzono ćwiczenia praktyczne sprawdzające organizację oraz warunki ewakuacji na wypadek zagrożenia. W ćwiczeniach wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Na umówiony sygnał dźwiękowy (sygnał dzwonka szkolnego trwający 3 min.) wszyscy zachowując zasady bezpieczeństwa i ustalone procedury, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły udając się na boisko szkolne. Opiekunowie poszczególnych grup uczniów sprawdzili stan osobowy ewakuowanych podopiecznych, by następnie przekazać informację dyrektorowi szkoły. Po odebraniu raportów dyrektor odwołał alarm.

Głównym celem próbnej ewakuacji było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia lub zdrowia.

25-09-2019, G K