Ogólnopolski Program Wiarygodna Szkoła

W grudniu 2016 roku nasza szkoła uzyskała Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła!

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie została wyrożniona w Ogólnopolskim Programie "Wiarygodna Szkoła". Certyfikat, ktory otrzymała szkoła, to wyraz uznania dla osiągnięć edukacyjnych, bazy edukacyjno – sportowej oraz zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.

Podstawowym kryterium przyznania certyfikatu było uzyskanie przez szkołę wysokiego miejsca wsród wszystkich szkół podstawowych, biorąc pod uwagę wyniki sprawdzianu szóstoklasisty opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Otrzymanie prestiżowego wyróżnienia jakim jest Certyfikat Wiarygodności jest jasną deklaracją stosowania przez naszą Szkołę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. Zobowiązuje kadrę nauczycielską oraz całą społeczność szkolną do dalszej wytężonej i efektywnej pracy, działania na odpowiednim, wymaganym poziomie. Sprzyja ponadto budowaniu prestiżu Szkoły, wzmacnianiu zaufania ze strony uczniów i ich rodziców.

03-01-2017, G K