O swoje zdrowie musimy zadbać sami

O tym, jak ważna dla każdego człowieka jest dbałość o swoje zdrowie - wiedzą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Niestety, codzienne obserwacje ujawniają, iż mimo posiadanej wiedzy, nie wszyscy uczniowie zdrowo się odżywiają pijąc np. słodkie napoje, napoje energetyzujące, jedząc chipsy. Staramy się więc wykorzystywać każdą, nadarzającą się okazję, aby poruszyć ten temat w rozmowach z uczniami i skłonić ich do większej refleksyjności na temat sposobu swojego odżywiana. Tak też było i w tym roku.

24 października Dzień Walki z Otyłością - to w naszej szkole dzień zdrowego odżywiania. Właśnie w tym dniu zainaugurowana została audycja radiowa p.t. „Trójkowy Teleekspres” przygotowana przez zespół redakcyjny w skład którego weszły uczennice klasy VIIb: Maja Frank, Marta Nieckarz i Oliwia Maruszewską. Tematem przewodnim pierwszej audycji zaprezentowanej społeczności szkolnej było zdrowe odżywianie. Prezenterki przypomniały kolegom o wartości drugiego śniadania, przekonywały do spożywania zdrowych przekąsek. Zachęcały także kolegów do zapoznania się z informacjami zamieszonymi na gazetkach szkolnych, zawierających ciekawe i praktyczne informacje dotyczące lubianych przez uczniów, a niekoniecznie zdrowych produktów.

26 października odbyły się spotkania uczniów klas VI-VIII ze specjalistą do spraw odżywiania, panią dietetyk Pauliną Olszewską. Młodzież otrzymała cenne wskazówki na temat prawidłowego odżywiania nastolatków. Mogła także porozmawiać, czym zastąpić tak lubiane a niezdrowe potrawy jak np. kupowane hamburgery, hot dogi czy słodzone napoje.

Mamy nadzieję, że uzyskane przez uczniów informacje przyczynią się do zmiany ich dotychczasowych nawyków żywieniowych, czego im serdecznie życzymy.

15-11-2018, G K