Nasi uczniowie wśród najlepszych w województwie świętokrzyskim

W dniu 18 kwietnia 2023 roku w Sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2022/2023. W tegorocznych zmaganiach, w 10 konkursach przedmiotowych, wzięło udział 12350 uczniów całego województwa świętokrzyskiego, z czego wyłoniono 210 Laureatów i 432 Finalistów konkursów.

Obecny rok szkolny obfitował w wiele sukcesów, które osiągali nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Konkursy przedmiotowe zapewniają laureatom i finalistom liczne przywileje. Są nimi przede wszystkim zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego, dodatkowe punkty do szkoły średniej oraz pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności oraz przygotowują do dalszego kształcenia.

Z wielką radością informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023. Po zaszczytne tytuły sięgnęło 5 uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w czterech konkursach przedmiotowych:

Jakub Opala – uczeń klasy VIIIb został podwójnym Laureatem - zaszczytny tytuł zdobył w VII Wojewódzkim Konkursie z Matematyki oraz w IV Wojewódzkim Konkursie z Chemii.

Szymon Panek – uczeń klasy VIIIc został podwójnym Finalistą, tytuł ten zdobył w VII Wojewódzkim Konkursie z Matematyki oraz IV Wojewódzkim Konkursie z Biologii.

Michalina Maruszewska – uczennica klasy VIIIc zdobyła tytuł Finalisty w VI Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego.

Filip Opala – uczeń klasy VIIIb zdobył tytuł Finalisty w VII Wojewódzkim Konkursie z Matematyki.

Bartłomiej Krasa – uczeń klasy VIIIb zdobył tytuł Finalisty w VII Wojewódzkim Konkursie z Matematyki.

Dobro dziecka i jego osiągnięcia warte są każdego trudu. Wyjątkowe osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2022/2023 utwierdziły nas w przekonaniu, że warto rozwijać zainteresowania i uzdolnienia naszych wychowanków. Uczniowie pracowali pod kierunkiem opiekunów: pani Marzeny Winiarskiej – nauczycielki matematyki, pani Agnieszki Anteckiej – nauczycielki matematyki, pani Grażyny Kowalskiej – nauczycielki języka polskiego, pani Renaty Biesiady – nauczycielki biologii i chemii.

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz opiekunom merytorycznym.

Życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacyjnych.

Renata Biesiada, Marzena Winiarska

25-04-2023, G K