Konkursy w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskich konkursach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Konkurs I plastyczno – literacki:

„SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE”

Zdaniem uczestnika konkursu „Szczęście” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, która pokaże szczęśliwą chwilę, dzień lub jak autor pracy wyobraża sobie szczęśliwe życie. Organizatorzy liczą na kreatywność w podejściu do tematu.

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez uczestnika materiale. Może być narysowana, namalowana, wyklejona przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowana z modeliny, wykonana z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.

Praca literacka nadesłana na konkurs może liczyć najwyżej 3 (trzy) strony papieru o formacie A4. Praca może zostać napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie. Praca napisana odręcznie musi być czytelna.

Każda praca konkursowa musi być wykonana osobiście.

Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac konkursowych.

Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:

a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm x 210 mm) i większy niż A0 (841 mm x 1189 mm),

b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm,

c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy,

d) prace literackie mogą liczyć do 5400 znaków.

Konkurs 2: „ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ” (odbiór ulotki z krzyżówką do wypełnienia od pedagoga szkolnego).

Zadaniem uczestnika konkursu „Rozwiąż krzyżówkę” jest samodzielne i poprawne rozwiązanie krzyżówki konkursowej oraz odgadnięcie hasła.

Prace konkursowe: plastyczne, literackie oraz krzyżówki uczniowie przynoszą do pedagoga szkolnego, w terminie do 18 czerwca.

Szczegóły informacje o konkursach znajdują się na stronie:

koordynator kampanii:

18-05-2021, G K