Konkurs Wiedzy o AIDS

11 grudnia 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kurozwękach odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o AIDS dla uczniów szkół podstawowych.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat HIV i AIDS, kształtowanie świadomości własnego postępowania i jego wpływu na stan zdrowia, rozpowszechnienie idei tolerancji wobec osób zakażonych wirusem i chorych na AIDS.

Mimo niewątpliwie trudnego tematu, jakim jest zakażenie wirusem HIV, młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat zagadnień objętych konkursem. Nasze reprezentantki, uczennice klasy VII - członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza, z powodzeniem zmierzyły się z zadaniami konkursowymi.

Oliwia Rozczypała, zajęła II miejsce w gminie, Natalia Kufel - zajęła III miejsce i Gabriela Wiatrowska - IV. Serdecznie gratulujemy uczennicom osiągniętych wyników.

Opiekunowie grupy:

Beata Wójcik, Renata Biesiada