Ja w świecie tolerancji, życzliwości i kulturalnego zachowania

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Szkolne Dni Tolerancji i Życzliwości. Zapoczątkowała je audycja przez radiowęzeł „Trójkowy Teleekspres” przygotowana przez zespół redakcyjny z klasy VII b. Przewodnim tematem audycji były: Międzynarodowy Dzień Tolerancji, Światowy Dzień Życzliwości oraz propozycje naszych szkolnych obchodów. Ich celem było nie tylko stworzenie okazji do refleksji nad naszym zachowaniem wobec innych, ale przede wszystkim podjęcie zobowiązań poprawiających nasze wzajemne relacje.

Wśród propozycji obchodów znalazły się: zajęcia z wychowawcą przeprowadzone w każdej klasie, a dostosowane do problemów zespołu , konkurs plastyczny i literacki, Szkolna Poczta Życzliwości. Odbył się także plebiscyt na kulturalnego i życzliwego ucznia.

Mamy nadzieję, że podjęte działania poruszyły w nas strunę wrażliwości i pomogły spojrzeć na innych z wyrozumiałością, a uczniowie będą starali się wzajemnie szanować.

Wyniki przeprowadzonych konkursów:

• Konkurs literacki

I miejsce: Wiktoria Woś i Wiktoria Noga

• Konkurs plastyczny:

I miejsce: Laura Darowska

II miejsce: Zofia Mordzińska

III miejsce: Lena Grabowska, Blanka Darowska, Bartosz Adamkiewicz

• uczniowie nagrodzeni medalami „Życzliwy i kulturalny uczeń”:

Nelia Golba

Klasa VIII

Ania Bąk

Ewa Siuda

Nagrody zostały uczniom wręczone przez panią Dyrektor Ewę Rzepecką 21 grudnia. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Koordynator:

07-02-2019, G K