„HEJ BIESZCZADY, HEJ BIESZCZADY…”

Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach i poznawać formy aktywnego wypoczynku.

Dnia 03.06.2019r. uczniowie z klas czwartych Publicznej szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie wraz z opiekunami: p. Grażyną Kowalską, p. Dorotą Bajur – Krawiecką, p. Agnieszką Bieniasz oraz p. Grzegorzem Kawalcem i p. Pawłem Majczakiem wyruszyli na pięciodniową zieloną szkołę w Bieszczady.

Celem wycieczki było poznanie regionu Bieszczad, jego właściwości geograficznych, kulturowych i historycznych.

Uczniowie mieli okazję zwiedzenia wielu ciekawych miejsc oraz poznania ich historii. Odwiedzili między innymi ruiny Zamku Kamieniec, punkt widokowy w Lutowiskach, Zagrodę pokazową żubrów w Mucznem, mini zoo w Myczkowcach. Spacerowali po największym bieszczadzkim uzdrowisku, koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej oraz do górskiego rezerwatu Koziniec zakończonego kamieniołomem w Bóbrce z piękną panoramą na Bieszczady Wysokie.

Wycieczka zakończyła się zgodnie z planem i pozostawiła po sobie wiele miłych wspomnień i wrażeń.

24-06-2019, G K