Dzień Dobrych Uczynków

15 czerwca do każdego zespołu klasowego zawitali przedstawiciele grupy Szkolnych Ratowników PCK. Informując kolegów o dzisiejszym święcie - przygotowali dla nich mini niespodziankę. Każdy uczeń poczęstowany został witaminowym cukierkiem z zadaniem do wykonania. Zadania były przeróżne - od kulturalnego powitania kolegów, nauczycieli, czy pracowników szkoły, do zadbania o czystość pomieszczeń lekcyjnych, czyli np. pozbieranie leżących na podłodze papierków.

Dzień Dobrych uczynków był wspaniałą okazją, aby zachęcić kolegów do przyłączenia się do ostatniej w tym roku akcji charytatywnej „Misja Ukraina 2018”. Jej celem było zebranie przyborów szkolnych dla dzieci mieszkających w ukraińskich wioskach. I udało się. Uczniowie wykonali wylosowane zadania. W szkole było miło, radośnie i mamy przybory dla dzieci.

Dziękujemy grupie Szkolnych Ratowników PCK za pomył, a uczniom za udział w akcji.

Opiekun grupy:

Beata Wójcik