Dni Bezpiecznego Komputera

Korzystanie z komputera i Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale musimy pamiętać, że nie jest wolne od zagrożeń. Bezpieczeństwo młodego człowieka w Internecie jest jednym z podstawowych zadań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych przez naszą placówkę. Właśnie z tego powodu, w październiku członkowie szkolonego Klubu Wolontariusza wykonali gazetkę tematyczną oraz przygotowali tapetę na szkolone komputery. We wszystkich zespołach klasowych odbyły się zajęcia prowadzone przez wychowawców, na których uczniowie przypominali sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wzmocnieniem treści realizowanych na zajęciach z wychowawcą, były spotkania profilaktyczne z przedstawicielami KPP w Staszowie. W ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019", skierowanej do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego, pan dzielnicowy, S. Kawalec rozmawiał z uczniami na temat bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu. Omawiał także sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach wynikających np. z niewłaściwych zachowań osób korzystających z Sieci. Podsumowaniem ww. projektu jest udział uczniów w konkursach plastycznych pod hasłem: kat. I "Internet – Twoje wirtualne okno na świat", kat. II "Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie".

28 października, w ramach III Powiatowej Konferencji Naukowej „Bezpieczna Edukacja w Epoce Cyfrowej”, w hali sportowej przy PSP nr 3, odbyło spotkanie uczniów klas VII i VIII z oficerem prasowym KPP w Staszowie, panią Joanną Szczepaniak. Tematyka spotkania dotyczyła bezpiecznych zachowań w sieci oraz przeciwdziałania zjawisku cyberprzemocy, na którą każdy korzystający z Sieci może być narażony.

Bardzo dziękujemy naszym gościom, przedstawicielom KPP w Staszowie za wsparcie działań szkoły w realizacji zadań profilaktycznych.

11-11-2019, G K