Bezpieczny Internet zależy od nas

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu były okazją do przypomnienia uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania się w Necie. Tapety na szkolnych monitorach, gazetki na korytarzach, ulotki dla uczniów, zajęcia wychowawcze oraz audycja zaprezentowana przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza – oto zrealizowane formy pracy, które utrwalały wiadomości uczniów na temat właściwego zachowania się w Internecie.

Ponadto uczniowie mogli i nadal mogą poszerzać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności dzięki stronie www.sieciaki.pldo czego ich serdecznie zachęcamy. Natomiast po rejestracji na platformie edukacyjnej pod adresem www.edu.fdds.pl, mogą ukończyć wybrany kurs e-learning. Propozycje to:

• Poznaj bezpieczny internet. Kurs dla uczniów klas I-III.
  • 3..2..1.. Internet! Kurs dla uczniów klas IV.
  • Bezpieczna przygoda z internetem. Kurs dla uczniów klas IV.
  • Nie daj się. Kurs dla uczniów klas V-VI.
  • Gdzie jest Mimi? Kurs dla uczniów klas V-VI.
  • Lekcja bezpieczeństwa. Kurs dla uczniów klas V-VI.

Mamy nadzieję, że wszystkie podjęte działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci w Internecie, które w dużym stopniu zależy także od nich samych.

Beata Wójcik

Grzegorz Kawalec