„BAJKI MAJĄ MOC – BAJKI, KTÓRE POMAGAJĄ” – CYKL ZAJĘĆ BIBLIOTERAPEUTYCZNYCH

4 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia biblioterapeutyczne o emocjach z cyklu „Bajki mają moc – bajki, które pomagają”. Zajęcia edukacyjne „Strach ma wielkie oczy” przeprowadziła w klasie Ia i IIa pani Ewelina Raczyńska z Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie. Dzieci wysłuchały opowiadania Magdaleny Zielińskiej „Heniek i jego straszek” i bajki Tima Prestona „Strach na wróble”, wspólnie zastanawiały się czego się boją, co się dzieje z ciałem kiedy czują strach. Poznawały sposoby na radzenie sobie ze strachem w różnych sytuacjach oraz wymyślały własne sposoby na pokonanie tej emocji. Uczniowie chętnie rozwiązywali karty pracy i krzyżówki. Na zakończenie spotkania próbowali oswoić swój strach zamykając go w „Słoiku strachów”.

Ewa Sinkowska

10-05-2023, G K