„Antymina”

Interesującym uzupełnieniem podejmowanych przez szkołę działań wychowawczo-profilaktycznych, są programy artystyczne. Na taki właśnie pogram zostali zaproszeni nasi uczniowie z klas V-VII. 11 czerwca mieli oni okazję aktywnie uczestniczyć w programie profilaktycznym stworzonym przez Mirosława „Kolę” Kolczyka” „Antymina – nie daj się wysterować minę”.

Realizatorzy projektu w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy poruszali trudne tematy, jakimi są uzależnienia. Młodzież, słuchając muzyki rap, wzbogacała swoją wiedzę o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, dopalacze i inne substancje psychoaktywne. Poznając historię prawdziwych ludzi – uczniowie mogli przekonać się o tym, iż nie warto wchodzić w coś, nad czym później trudno zapanować.

Program cieszył się wielkim zainteresowaniem oglądającej go społeczności szkolnej. Dziękujemy za możliwość udziału w programie.

25-06-2019, G K