31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu

Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a szczególnie jednego z nich, dotyczącego palenia papierosów.

Nie pal. Nie używaj tytoniu w żadnej postaci.

Oto bardzo ważny apel, skierowany do wszystkich ludzi, niezależnie od wieku. Nikt z nas nie ma wątpliwości, że zdrowie człowieka jest największą wartością, o czym wiele rozmawialiśmy w dobie pandemii. Mają tego pełną świadomość uczniowie naszej szkoły, a szczególnie uczniowie klas drugich i czwartych, którzy w tym roku szkolnym zrealizowali Programy Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej: „Nie pal przy mnie, proszę” i „Bieg po zdrowie”. Uczniowie są przekonani o szkodliwości aktywnego i biernego palenia, wiedzą jak należy go unikać, jak radzić sobie z presją otoczenia, w przypadku namawiania do palenia, potrafią odmówić. Posiadaną wiedzą dzielą się z kolegami i koleżankami. Przykładem tego są prace uczniów, wykonane w trakcie realizacji programu profilaktycznego „Bieg po zdrowie”, które prezentujemy poniżej.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, przygotowaną przez panią Dorotę Wojnarowską, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Staszowie. Bardzo dziękujemy za współpracę.

Koordynator programów:

30-05-2021, G K