100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

11 listopada 1918 r. spełnił się sen Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wyzwolona Polska powróciła na mapę świata.

Aby upamiętnić ten ważny dla naszej Ojczyzny dzień oraz uczcić przypadające w roku 2018 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w murach naszej szkoły został wystawiony spektakl pt. Czuwam przygotowany przez starszą społeczność uczniowską pod kierunkiem pani Moniki Korczak i Renaty Kowalcze. Piękną oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Chodurek. Dekoracje sceny stworzyły panie: Grażyna Kowalska i Marlena Adamkiewicz.

Dzięki naszej uzdolnionej młodzieży mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii Polski. Zobaczyliśmy los żołnierzy, kobiet - matek i dziewcząt w czasie zaborów. Informacje o trudnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach przekazał nam gazeciarz, wykrzykując swoje kwestie.

Zwieńczeniem akademii było podsumowanie przeprowadzonych przez nauczycieli konkursów: historycznego i plastycznego.

Pochwały dla młodych aktorów, jak również zwycięzców konkursów, wyrażone zostały nie tylko brawami odbiorców, a także słowami uznania Pani Dyrektor.

Ważnym akcentem był także udział uczniów z klas szóstych w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11.11.18r. w naszym mieście - Staszowie.

Grażyna Kowalska

więcej zdjęć w galerii...

21-11-2018, G K