PIERWSZAKI 2018

Dnia 11.10.2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Pierwszaki 2018” zorganizowanej przez ,,Echo Dnia”. Wesoły Jeż Edek wraz z konferansjerem poprowadzili spotkanie z pierwszoklasistami. Z dziećmi spotkali się policjanci, strażacy oraz pszczółki ze spektaklu o bezpieczeństwie w wykonaniu przedstawicieli KRUS. Goście w zabawny i przystępny sposób mówili o bezpieczeństwie na drodze i w gospodarstwach domowych, pokazywali wyposażenie policjantów i strażaków. Niezwykłą atrakcją dla pierwszaków był "kosmonauta"- przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, który prezentował wyposażenie strażaka wezwanego do pożaru. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą znajomości numerów alarmowych, właściwego zachowania się , gdy w pomieszczeniu wybuchnie pożar. Przedstawiciel staszowskiej policji zaprezentował pierwszakom "tańczącego policjanta" , który w rytm muzyki kierował ruchem drogowym. Dzieci nagrodziły jego występ burzą oklasków.

To była wyjątkowa lekcja , która pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Zdjęcia pochodzą ze strony:

23-10-2018, G K