Niezwykle ważny Tydzień

W dniach 21-25.11. obchodziliśmy w naszej Trójce Szkolny Tydzień Tolerancji i Życzliwości. W tym roku działaniom wychowawczym przyświecało hasło „Rozejrzyj się wokół, nie jesteś sam”. Cele, które realizowaliśmy to: kształtowanie wrażliwości uczniów poprzez zwrócenie ich uwagi na problem kolegów samotnych, odizolowanych, przeżywających trudne sytuacje (dostrzeganie takiej osoby); wdrażanie uczniów do podejmowania działań wspierających np. nawiązania kontaktu, towarzyszenia na przerwie, wysłuchania, wspólnego spędzanie czasu. Ważnym celem było również skierowanie przesłania do osób, które mogą czuć się samotne, odizolowane – iż nie są same, wystarczy iż rozejrzą się wokół, skorzystają z pomocy lub poproszą o nią. Zachęcaliśmy do odwagi i zrobienia pierwszego kroku.

W ciągu trwania Tygodnia społeczność szkolna wysłuchała audycji radiowej przygotowanej przez członków SU i Szkolnego Klubu Wolontariusza z udziałem psychologa szkolnego, który przekazał uczniom cenne rady dotyczące życzliwości, empatii, wzajemnego wsparcia. W każdym zespole klasowym odbyły się zajęcia wychowawcze poświęcone tematowi przewodniemu, działała również Szkolna Poczta Życzliwości. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w proponowanych konkursach plastycznym i literackim. Klasy IV-VIII uczestniczyły w dyskotece szkolnej, podczas której uczniowie składali podpisy popierające hasło „Życzliwość – jestem za”. Uczniowie klas starszych wzięli także udział w plebiscycie na „Najbardziej życzliwy zespół klasowy”.

Wyniki konkursu plastycznego. Z uwagi na wyrównany poziom prac plastycznych przyznano wyróżnienia i nagrodzono:

• uczniów klasy IIIa: Zofię Maj, Hannę Sauczek, Julię Golbę, Zuzannę Uchańską, Ryszarda Migonia,
  • uczennicę klasy IIa: Julię Olszewską,
  • uczniów klasy Ib: Amelię Hajdułę i Dawida Golbę.

Najbardziej życzliwymi zespołami klasowymi zostały /wynik ex aeguo/: klasa Va i VIIIb. Gratulujemy zwycięzcom!

Mamy nadzieję, że wartości, o których rozmawialiśmy w ciągu Trwania Szkolnego Tygodnia Tolerancji i Życzliwości będą obecne w codziennym życiu każdego ucznia.

Koordynator SzTTiŻ

Beata Wójcik