Nasi wolontariusze w ogólnopolskiej akcji charytatywnej

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza nie próżnują. Od początku roku szkolnego planują i realizują różne działania na rzecz społeczności szkolnej. Były to między innymi: akcja „Bezpieczna przerwa”, udział w obchodach Światowego Dnia Walki z Otyłością, Dnia Bezpiecznego Komputera oraz przygotowanie szkoły do obchodów Tygodnia Tolerancji i Życzliwości. Przygotowywanie gazetek informacyjnych dla kolegów, audycji przez szkolny radiowęzeł „Trójkowy Teleekspres”, dekoracji szkoły oraz wzięcie udziału w zabawie andrzejkowej z młodszymi kolegami – to główne formy działalności wolontariuszy.

W minioną sobotę, tj. 30 listopada członkowie SzKW uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „22 Świątecznej Zbiórce Żywności”, zorganizowanej przez Banki Żywności. Wolontariusze, w godzinach od 9.00 do 13.00, pełnili swój dyżur w sklepie TESCO. Zaopatrzeni w identyfikatory i wolontaryjne chusteczki symbolizujące życzliwość, rozdawali ulotki informacyjne i zachęcali klientów do wzięcia udziału w akcji. Na efekt zbiórki musimy jeszcze poczekać. Niezależnie jednak od wyniku akcji – ilości zebranych produktów - satysfakcja z działań na rzecz osób potrzebujących jest niezastąpiona. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

02-12-2019, G K