Nasi uczniowie znów nagrodzeni

13 grudnia w Szkole Podstawowej Kurozwękach odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o HIV. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło siedem szkół podstawowych z terenu Gminy Staszów. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały uczennice klasy VIII a: Natalia Burzyńska, Natalia Kufel oraz Gabriela Wiatrowska.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy młodzieży z zakresu problematyki AIDS/HIV, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec chorych na AIDS lub osób zakażonych wirusem HIV, integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

I udało się. Nasze uczennice stanęły na najwyższym podium. Natalia Burzyńska i Natalia Kufel zajęły ex aequo I miejsce. Również w klasyfikacji ogólnej drużyna reprezentująca szkołę zajęła I miejsce w gminie. Gratulujemy zwycięstwa.

Opiekunowie grupy:

Renata Biesiada, Beata Wójcik