Napisz Lepieje - konkurs poetycki w związku z Dniem Języka Ojczystego

Na czym polega lepiej?
Lepiej składa się z dwóch wersów.

Powinny znaleźć się w nim dwa elementy. W pierwszym wersie – opis czynu lub wydarzenia (koniecznie strasznego i dramatycznego). Ma ono pełnić rolę mniejszego zła przy skonsumowaniu konkretnej potrawy (opisanej w drugim wersie). W rezultacie ów okropny czyn ma być drobnostką przy zjedzeniu choćby felernych flaków.
Przykładowe lepieje Wisławy Szymborskiej:

Konkurs polega na napisaniu lepieja i przesłaniu utworu do 26 lutego 2021 roku na adres:rkowalcze@poczta.fm lub dorota.bajur@o2.pl, lub dostarczeniu wiersza do biblioteki szkolnej do pani Ewy Sinkowskiej. (Każdy uczestnik może przesłać dowolną liczbę wierszy). W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy szkoły :), gdyż zgodnie z tym, co mówiła noblistka:,,Poezja jest dla każdego"...
Pozdrawiamy i zapraszamy do świetnej zabawy w tworzeniu poezji :)
Dorota Bajur- Krawiecka
Renata Kowalcze