Mikołajki z kulturą

W dniu 09.12.22r. uczniowie z klas ósmych wybrali się do kina, aby obejrzeć kolejną część wigilijnej opowieści ,,Listy do M 5”.

W kolejnej odsłonie filmu młodzież zobaczyła świąteczne perypetie, znanych im już, bohaterów i miała możliwość uświadomienia sobie, jak ważne w życiu są wartości takie jak miłość, bliskość czy życzliwość.

Następnie uczniowie udali się z wizytą do Radia Kielce oraz nowo otwartego Centrum Edukacji Medialnej, gdzie poznali historię radia, zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarzy radiowych, poznali sposoby obrony przed dezinformacją, a także przeprowadzili symulację wywiadu.

Wycieczka okazała się być wspaniałą okazją do sprawdzenia predyspozycji zawodowych związanych z pracą dziennikarza.

G.K.

wiecej zdjęć w galerii...

13-12-2022, G K