Marsz Godności

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, z radością przyjęliśmy zaproszenie do udziału we wspólnych obchodach Dnia Godności organizowanych przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Staszowie. 5 maja w słoneczne przedpołudnie przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami, panią M. Skałbanią, panią M. Cisak oraz zuchy z panią B. Wołowiec przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta. Zaopatrzeni w czerwone rekwizyty, wspólnie z przedstawicielami innych placówek oraz władzami miasta i powiatu, wyrażali jedność z osobami niepełnosprawnymi. Na zakończenie obchodów uczestnicy Marszu Godności wzięli udział we Mszy św. w Kościele p.w. Ducha Świętego. Taki dzień jak ten pokazuje, jak rozumiemy słowa godność, szacunek, które należą się wszystkim osobom niezależnie od ich stanu zdrowia czy możliwości intelektualnych. Dziękujemy za wspólne, radosne obchody Dnia Godności.

18-05-2022, G K